galeria

KapLudzki

Aktualności

WAKACJE 2012 NA START!

Już w najbliższą sobotę w dniu 30 czerwca na Plaży Miejskiej w Ełku, odbędzie się plenerowa impreza inaugurująca Wakacje 2012, zorganizowana przez ełckich pedagogów i animatorów oraz ich podopiecznych – 150 uczestników projektu pn. „Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej" realizowanego przez Miasto Ełk.

Więcej…
 

RUSZA STREETWORKING

W dniu 2 kwietnia br. Prezydent Miasta Ełku wręczył uroczyście 20 streetworkerom umowy o pracę oraz certyfikaty ukończenia Szkoły Pedagogów Ulicznych i Animatorów.

Więcej…
 

NASZE MINI-PROJEKTY

Zapraszamy do zapoznania się z projektami przygotowywanymi przez dzieci i młodzież z Elku w ramach projektu "Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej".

Więcej…
 

ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA OFERT CENOWYCH NA PRZEPROWADZENIE BADANIA EWALUACYJNEGO
projektu "Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej" współfinansowanego w ramach Unii Europejskiej
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są w zakładce O PROJEKCIE.

Zapraszamy do składania oferty!

Więcej…
 

KONIEC WAKACJI

Kończą się wakacje i mija też 5-ty miesiąc od czasu, gdy ełccy streetworkerzy wyszli po raz pierwszy na nasze podwórka. Niestrudzenie, 20 osób – 10 pedagogów ulicznych i animatorów  aktywnie uczestniczy w życiu i animuje czas wolny ponad 150 dzieci i młodzieży w wieku 10-20 lat z terenu miasta Ełk zagrożonej wykluczeniem lub wykluczonej społecznie.

Więcej…
 

III FESTYN RODZINNY JUŻ 8 WRZEŚNIA!

Zapraszamy na III Festyn Rodzinny pod hasłem MAMO, TATO KOCHAJ MNIE, który odbędzie się w najbliższą sobotę, w dniu 8 września, w Parku Soldarności w Ełku.

Więcej…
 

JUŻ JUTRO PREZENTACJA MINI PROJEKTÓW W EŁCKIM CENTRUM KULTURY!

Więcej…
 

PODSUMOWANIE ZREALIZOWANYCH MINI-PROJEKTÓW

19 października br. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta prezentacja 10 mini-projektów zrealizowanych przez ponad 150-u Uczestników projektu "Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej".

Więcej…
 

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT już 29 listopada 2012

Więcej…
 

SPOTKANIE CHOINKOWO-WIGILIJNE DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU

Więcej…
 

"PROFILAKTYKA PRZEZ PASJE"

W Ełku coraz więcej młodych osób interesuje się muzyką, a dokładniej jej tworzeniem. Kolejna grupa nieformalna wyszła z inicjatywą zorganizowania warsztatów muzycznych z zakresu tworzenia muzyki. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli możliwość nauczyć się, krok po kroku, jak tworzyć utwory muzyczne od podstaw: od pomysłu przez aranż, rejestrację, mix do finalnego produktu - gotowego utworu do prezentacji w mediach.

Zajęcia prowadził Piotr Karpienia, który sam ukończył profesjonalne szkolenie z tworzenia  muzyki.
Projekt "Profilaktyka przez pasje" realizowany był w okresie maj – czerwiec 2013r., dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ełku.

                  prof.1         2        prof.3

 

ALTERNATYWA W SZPITALU

Od maja 2013r. do czerwca 2013r. młodzież - podopieczni ełckich streetworkerów ze stowarzyszenia Alternatywa odwiedzali oddział dziecięcy w szpitalu miejskim w Ełku.

Jest to działanie, które miało na celu prowadzenie zajęć animacyjnych, plastycznych, rozrywkowych. Dzięki obecności animatorów mali pacjenci zapominali na chwilę o trudach wynikających z pobytu w szpitalu. Przez takie działania chcielibyśmy również uwrażliwiać naszych podopiecznych, którzy w ramach wolontariatu mogli uczyć się postaw prospołecznych.

Realizacja działań w szpitalu możliwa była dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w Ełku. W ramach TMZ zakupione zostały materiały plastyczne i narzędzia animacyjne.

 

"WAVE OF BATTLES"

   c-walk6  Dnia 27 lipca 2013 roku w Ełku odbyły się zawody w tańcu „C-Walk”. Całe te wydarzenie  miało miejsce na Skate Parku przy plaży miejskiej w Ełku. Co roku na zawody te przyjeżdżają ludzie z różnych stron Polski, w Ełku był to pierwszy oficjalny turniej tego tańca. Impreza rozpoczęła się o godzinie 13:00 i trwała do 19:00. Prowadzącym tego wydarzenia był Paweł Płoski ksywka „Steven” z Warszawy. Paweł w 2008 roku był mistrzem świata oraz Polski w tańcu hip-hop. Muzyką zajął się Szymon Baluta czyli inaczej „DJ Monster”. W trakcie wydarzenia swoje talenty zaprezentowali ełccy Beatbox-erzy oraz Rap-erzy. Przyjechało wiele osób z całej Polski- Bydgoszczy, Zabrza, Wrocławia, Szczecina.

Więcej…
 

WYJAZD NA MECZ EKSTRAKLASY

liga1

Alternatywa wraz z podopiecznymi na meczu ekstraklasy w Warszawie. Już w pierwszej kolejce ekstraklasy doszło do meczu nazywanego ligowym klasykiem. Kiedyś rywalizacja Legii i Widzewa decydowała o losach tytułu, teraz jednak zdecydowanym faworytem był broniący mistrzostwa stołeczny zespół.

Więcej…
 

"PARKOUR W EŁKU"

  parkour1     Kolejne ważne wydarzenie w Ełku. W dniach 21-22 września 2013 roku odbył się zlot parkoura, na który przyjechało kilkadziesiąt osób z różnych części Polski- Białystok, Olsztyn, Olsztynek, Biskupiec a nawet Kraków reprezentowany był przez traceurów z "górnej półki". W Ełku coraz większa grupa osób uprawia ten widowiskowy sport, od blisko dwóch lat Alternatywa wspiera ełckich parkourowców organizując regularne treningi w bezpiecznych warunkach, na sali gimnastycznej, a w ubiegłym roku dzięki pozyskanym środkom z Urzędu Miasta Ełku zorganizowany został wyjazd do Wrocławia na Ogólnopolski Zlot Parkour (OZP).

Więcej…
 

"STREETWORKING W EŁKU"

Dobiega końca kolejny rok działalności ełckich streetworkerów. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Ełku w 2013r. na ełckich ulicach i w podwórkach pracowało ośmiu pedagogów ulicznych, którzy objęli stałą opieką ponad setkę dzieci i młodzieży.

Więcej…
 

KONFERENCJA OTWIERAJĄCA PROJEKT "EŁCKIE CENTRUM AKTYWIZACJI I STREETWORKINGU"

                                                    LOGO ECAS

W czwartek 20.02.2014r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja otwierająca projekt „Ełckie Centrum Aktywizacji i Streetworkingu”, współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym).

Więcej…
 

JAGA! JAGA! JAGA!

jaga2

Kolejny raz dzięki uprzejmości władz klubu Jagiellonii Białystok, 23 sierpnia 2014r. podopieczni naszego stowarzyszenia mogli uczestniczyć we wspaniałym widowisku, jakim było spotkanie ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok i Śląskiem Wrocław.

Więcej…
 

"TEATR PROFILAKTYCZNY MŁODYCH LIDERÓW"

Teatr Profilaktyczny Młodych Liderów jest to projekt, który ma na celu dotarcie do młodzieży z treściami szeroko rozumianej profilaktyki w niestandardowy sposób, z przekazem bardziej multimedialnym, interaktywnym, wywołującym emocje.

Więcej…
 

"PUMPTRACK W EŁKU"

DSC 0107popr

W dniu 29 listopada 2014r. w Ełku odbyło się otwarcie toru rowerowego Pumptrack. Projekt powstał z inicjatywy młodych ludzi, podopiecznych ełckich streetworkerów.

Więcej…
 

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

Ogromne wrażenie na widzach - uczniach i nauczycielach ełckich szkół zrobiło przedstawienie, które w ramach projektu "Teatr młodych liderów" wystawiane było w Ełckim Centrum Kultury. Sztuka, na podstawie autorskiego scenariusza Marty Tolsdorf,  przedstawiała współczesne historie kilkorga młodych ludzi, ich system wartości, relacje międzyludzkie a także konsekwencje swoich zachowań i dokonywanych wyborów. Przedstawienia cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale z przyczyn technicznych wystawiane spektakle mogło zobaczyć około 250 osób - uczniowie 6-ciu ełckich szkół, nauczyciele oraz osoby na co dzień zajmujące się profilaktyką i terapią uzależnień, którzy bardzo wysoko ocenili przede wszystkim innowacyjną formę przekazu.

Projekt "Teatr profilaktyczny młodych liderów" finansowany jest z budżetu miasta Ełku.

                spektakle1          spektakle2

 

TURNIEJ SYLWESTROWY 2014

W dniach 27-28.12.2014r. na hali przy Szkole Podstawowej nr 7 odbył się turniej piłki nożnej w ramach projektu "Liga Małych-Wielkich Mistrzów". W rozgrywkach wzięło udział blisko 70 młodych osób, które rywalizowały na bardzo wysokim poziomie i z zachowaniem zasad fair play. Emocje towarzyszyły przez cały czas prowadzonych rozgrywek, ale przede wszystkim mecz w turnieju sylwestrowym o trzecie miejsce do ostatniej minuty trzymał w napięciu wszystkich zgromadzonych kibiców. Nagrody, puchary oraz statuetki dla uczestników  rozgrywek wręczył Prezydent Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz.

Projekt "Liga Małych-Wielkich Mistrzów" finansowany jest z budżetu miasta Ełk.

turniej1        turniej2     turniej3

 

STREETWORKING W EŁKU 2014

streetworking143Minął kolejny rok, w którym udało się zrealizować wiele działań w ramach pedagogiki ulicy.

Więcej…
 

KONFERENCJA ZAMYKAJĄCA PROJEKT „EŁCKIE CENTRUM AKTYWIZACJI I STREETWORKINGU”


                                                           

W dniu 18 czerwca 2015 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się konferencja zamykająca projekt „Ełckie Centrum Aktywizacji i Streetworkingu“, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „ALTERNATYWA“ w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ełku.

Więcej…
 

"ŚCIANA MARZEŃ" 

6

Od czerwca 2015r. realizowany jest projekt „Ambasadorowie marzeń”, który polega na organizacji spotkań profilaktycznych o charakterze motywującym z młodzieżą w szkołach oraz podczas imprez o charakterze masowym tj. na eventach, festynach, koncertach itp. przy zaangażowaniu i aktywnym udziale młodych liderów - Ambasadorów Niemożliwego, podopiecznych streetworkerów. Zadanie realizowane jest m.in. przy wykorzystaniu narzędzia jakim jest Ściana Marzeń.

Więcej…
 

 

 

unia

 

Człowiek - najlepsza inwestycja

Podstrona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.