"STREETWORKING W EŁKU"

Dobiega końca kolejny rok działalności ełckich streetworkerów. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Ełku w 2013r. na ełckich ulicach i w podwórkach pracowało ośmiu pedagogów ulicznych, którzy objęli stałą opieką ponad setkę dzieci i młodzieży.

Zrealizowanych zostało  kilka projektów, w których udział wzięło łącznie kilkuset młodych ludzi nie tylko z Ełku. W wakacje odbył się miting/zawody w C-Walk, który na skateparku zgromadził blisko setkę uczestników z różnych miast Polski i tyle samo publiczności. Ełccy c-walkerzy dzięki uprzejmości władz ECK, przez cały czas mogą trenować w szkole artystycznej. We wrześniu odbył się dwudniowy zlot Parkourowców z całego kraju, była to okazja do zakupu mobilnego parkourparku, dofinasowanego z Urzędu Miasta w Ełku, który teraz zamontowany w skateparku służy młodym ełczanom do rozwoju zdolności akrobatycznych. Warsztaty parkoura kontynuowane były do końca roku na sali gimnastycznej w ZSZ przy ul. Suwalskiej. Przez cały rok prowadzone były rozgrywki, drugiej już edycji, Ełckiej Ligi Piłki Nożnej Drużyn Ulicznych w systemie wiosna/jesień. W przerwie wakacyjnej blisko 60 osób pojechało na mecz  ekstarklasy Legia-Widzew. W grudniu odbędzie się uroczyste zakończenie rozgrywek z wręczeniem pamiątkowych medali i nagród dla najwytrwalszych. Nie sposób wymienić wszystkich działań prowadzonych w Ełku przez streetworkerów z Alternatywy, ale warto też wspomnieć o cyklicznie organizowanych festynach rodzinnych, spływach kajakowych, biwakach, rajdach rowerowych. W uzupełnieniu wielu działań animacyjnych regularnie prowadzone są działania promujące postawy prospołeczne wśród młodzieży takie jak: akcje charytatywne, zbiórki żywności, drobne prace porządkowe czy roznoszenie ulotek.

street2       street3    street4

Na koniec dobra wiadomość dla trochę starszych odbiorców Ełckiego Stretworkingu Alternatywa w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ełku otrzymała dofinansowanie projektu „Ełckie Centrum Aktywizacji i Streetworkingu”, który zakłada wsparcie dla 30 osób w wieku 15-30 lat. Projekt będzie kontynuacją naszej dotychczasowej działalności z poszerzeniem oferty o aktywizację zawodową.