"PARKOUR W EŁKU"

parkour1     Kolejne ważne wydarzenie w Ełku. W dniach 21-22 września 2013 roku odbył się zlot parkoura, na który przyjechało kilkadziesiąt osób z różnych części Polski- Białystok, Olsztyn, Olsztynek, Biskupiec a nawet Kraków reprezentowany był przez traceurów z "górnej półki". W Ełku coraz większa grupa osób uprawia ten widowiskowy sport, od blisko dwóch lat Alternatywa wspiera ełckich parkourowców organizując regularne treningi w bezpiecznych warunkach, na sali gimnastycznej, a w ubiegłym roku dzięki pozyskanym środkom z Urzędu Miasta Ełku zorganizowany został wyjazd do Wrocławia na Ogólnopolski Zlot Parkour (OZP).

Wtedy właśnie pojawił się pomysł na zorganizowanie podobnej imprezy w Ełku i tak doszło do realizacji projektu "Parkour w Ełku". Dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w działaniu” prowadzone są zajęcia treningowe, w trakcie których dzieci i młodzież zapoznają się z technikami i trikami akrobatycznymi przydatnymi w parkour oraz zorganizowany został zlot. Dofinansowanie z Urzędu Miasta Ełku pozwoliło na zakup mobilnego Parkour parku, który zainstalowany został w skateparku.

parkour2       parkour3                                                                                                        parkour4     parkour5