galeria

KapLudzki

NASZE MINI-PROJEKTY

Zapraszamy do zapoznania się z projektami przygotowywanymi przez dzieci i młodzież z Elku w ramach projektu "Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej".

I. Grupa z okolic ulicy Gdańskiej

Pedagog: Krzysztof Sobański, Animator: Monika Lachowicz

Większość członków naszej grupy mieszka przy ulicy Gdańskiej. Najczęściej spotykamy się na podwórkowym boisku, które w ramach naszego projektu zamierzamy wyremontować.

Nasz projekt pt. „STADION"  będzie polegał na odremontowaniu naszego podwórkowego boiska, na którym ćwiczymy grę w piłkę nożną. Zamierzamy postawić siatki zabezpieczające, aby piłka nie leciała na samochody parkujące w pobliżu boiska. Chcemy także wymienić krawężniki oraz odmalować elementy boiska takie jak siatka, bramki, ławki. Jednym słowem chcemy, żeby warunki na naszym boisku poprawiły. Cały lipiec i sierpień poświęcimy na wymianę wszystkich elementów boiska oraz malowanie. Pod koniec sierpnia stworzymy graffiti z naszymi wizerunkami, które będą nam przypominać jak wiele pracy włożyliśmy w nasze boisko. Dzieki temu będziemy również pamietać, że mamy o nie dbać. Na koniec wakacji, wraz z początkiem roku szkolnego odsłonimy nasze graffiti, przetniemy wstęgę i rozegramy mecz o puchar ulicy Gdańskiej.

 II. Grupa z okolic ulicy Mickiewicza, Sikorskiego

Pedagog - Bartek Chojnowski, Animator - Ola Karpińska

Nasza Grupa spędza głównie czas w okolicy ulicy Mickiewicza, naprzeciw ruin szpitala miejskiego.  W większości są to chłopcy w wieku 15-19 lat. Lubią uprawiać sport a najbardziej – piłkę nożną oraz sporty walki, co pozwala nam rozładować nadmiar energii i się wyszaleć. Mocno identyfikujemy się z miejscem, w którym żyjemy i właśnie to chcemy pokazać w naszym mini-projekcie. Wykorzystując zakupiony w ramach projektu aparat zorganizujemy sobie warsztaty fotograficzne, które przybliżą nam tajniki fotografii. Każdy z nas poprzez zdjęcia będzie starał się pokazać siebie, szukać odpowiedzi na pytania: kim jestem, jaki jestem, jak widzę moje otoczenie, jakie są moje problemy, jakie mam marzenia, do czego dążę itp. Zakończymy wystawą zdjęć, które ostatecznie zostaną wywieszone w klatkach naszych bloków.

 III. Grupa z okolic ulicy Mickiewicza i Piłsudskiego

Pedagog - Laurencja Włodarzewska, Animator - Dawid Herman

Nasza Grupa to młodzież w wieku od 10 do 14 lat, która pochodzi z różnych podwórek, lecz skupia się głównie przy ulicy Mickiewicza 1. Łączy nas zamiłowanie do aktywnego wypoczynku - lubimy sport, adrenalinę, wyzwania. Nasze główne zainteresowania to piłka nożna, taniec, rzeźbiarstwo oraz akrobatyka, z którą jest związany nasz mini projekt. Realizowany przez nas mini projekt pozwoli nam na doskonalenie umiejętności akrobatycznych przy wykorzystaniu bardzo dużej, profesjonalnej trampoliny. Celem grupy jest nie tylko zaprezentowanie się przed szerszą publicznością, ale również zachęcenie innych do wspólnej zabawy oraz szukanie talentów akrobatycznych na różnych podwórkach centrum miasta Ełku.

IV. Grupa z okolic ulicy Orzeszkowej

Pedagog - Robert Bezdziecki, Animator - Anna Chrzanowska-Janusz

Nasza Grupa ma swoje podwórko między ulicami: Orzeszkowej, Wawelską, Armii Krajowej i Mickiewicza. Mamy szczególne zainteresowania sportowe, uwielbiamy rywalizację i sprawdzanie swoich możliwości. Najczęściej gramy w piłkę nożną i chętnie uczestniczymy w turniejach piłkarskich. Jest wśród nas jedna dziewczyna, która co prawda nie gra w piłkę, ale uprawia inne sporty. Nasz mini-projekt „WIELKI WYSCIG NA MAŁYCH POJAZDACH” przewiduje zbudowanie dwóch pojazdów zwanych „mydelniczkami”. Projekt będzie wymagał od nas zaangażowania na wielu płaszczyznach. Poza pracami konstrukcyjnymi będziemy musieli wykazać się umiejętnościami planowania działań, organizacji pracy i zachowania zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim współpracy. Prace konstrukcyjne będą odbywały się w lipcu i w sierpniu. Gdy zakończą się prace konstrukcyjne zorganizujemy imprezę, podczas której odbędzie się oficjalny wyścig.

 V. Grupa z okolic ulicy Kilińskiego

Pedagog - Dorota Gutowska, Animator - Wojtek Budnik

Nazywamy się G.G.W. 23 - „Garażową Grupą Wsparcia 23”. Jesteśmy młodymi ludźmi w wieku 14-20 lat z osiedla przy ul. Kilińskiego 23. Lubimy wspólnie spędzać czas i robić coś spontanicznego. Łączy Nas zamiłowanie do sportu, a także chęć pomocy innym. Lubimy także angażować się w działania charytatywne np. zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Ruskiej Wsi. W ramach naszego mini-projektu chcemy przygotować kabaret i wystawić go na deskach Ełckiego Centrum Kultury. Aktualnie wybieramy scenariusz, dzielimy role, wykonujemy samodzielnie zaproszenia i pracujemy nad swoimi umiejętnościami aktorskimi.

 VI. Grupa z osiedla Północ II

Pedagog - Aneta Juchnik – Paliwoda, Animator - Agnieszka Łask

Nasza grupa składa się z ośmiu dziewczyn i ośmiu chłopców w wieku od 10 do 13 lat. Terenem naszej pracy jest osiedle Północ II.  Spotykamy się na co dzień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3, do której uczęszcza większość dzieci z grupy. Mamy tam miejsce do gry w piłkę nożną, koszykówkę, baseball i na wszelkie zabawy i gry animacyjne. Obok jest też Orlik, na którym czasem również gramy. Mamy szeroki wachlarz zainteresowań: od sportu, poprzez filmy, muzykę, taniec, aż po książki. W związku z tym, że większość z nas interesuje się filmami postanowiliśmy nakręcić swój własny film o Ełku. Przedstawimy wybrane ulice – powiemy jak zmieniały się ich nazwy, jakie ciekawe budynki i miejsca się przy nich znajdowały, a jakie możemy zobaczyć teraz. Porównamy miasto z minionych epok z obrazem dzisiejszym. Nie każdy, nawet rodowity ełczanin wie, że w naszym mieście znajdował się Królewski Sąd Okręgowy, wicekonsulat, drukarnia, browar czy szkoła dywanów. Pewnie niewielu też pamięta o Placu Królowej Luizy czy Placu Adolfa Hitlera, nie wspominając o wielu pomnikach, których dziś już nie ma. Nie chcemy, by historia naszego miasta poszła w niepamięć. Nie chcemy też, by mówiono tylko ciągle o najbardziej znanych zabytkach i miejscach. Chcemy pokazać ciekawą historię Ełku, powspominać, ożywić dawne legendy. Rozdzieliliśmy już między siebie zadania, przydzieliliśmy role. Spotkaliśmy się z przewodnikiem, który nakierował nas na miejsca godne pokazania i opowiedział wiele ciekawostek historycznych. Zapowiada się bardzo ciekawie … Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową – www.elkpolnoc2.strefa.pl  -  można tu obejrzeć galerie z naszych zajęć i postępy w pracy nad filmem.

 VII. Grupa z okolic ulicy Wojska Polskiego

Pedagog - Jacek Grzegorczyk, Animator - Marta Michniewicz

Jesteśmy grupą przyjaciół, mieszkających nad jeziorem Ełckim. Naszymi zainteresowaniami są: piłka, piłka, piłka…. „Stop!” - krzyknął ktoś z tyłu. To Żarówa, nasz mądraliński, sprostował tłumacząc, że lubimy nie tylko piłkę, ale także inne dyscypliny sportu. W ramach naszego mini-projektu w wakacje zamierzamy pojeździć sobie to tu …to tam – do bliższych i dalszych atrakcji okolic Ełku…to tylko Nasze Miasto i okolice, ale ileż przygód na Nas będzie czekać po drodze! Mati (Mateusz) będzie swoim bardzo krytycznym okiem relacjonował wszystko to, co się będzie wokół Nas działo, a będzie się działo bardzo dużo! Mamy nadzieję, że niezapomniane chwile spędzone razem wzmocnią więzi między nami, a przeżycia z wycieczek będą długo wspominane w długie, jesienno-zimowe wieczory… Zapraszamy wszystkich na Nasz dokument o atrakcjach Ełku i okolic - może amatorski, może zabawny… ale opowiedziany szczerze i prawdziwie przez Nas samych!

 VIII. Grupa z okolic ulicy Chopina

Pedagog - Anna Dębek, Animator - Krzysztof Bałdyga

Jesteśmy grupą młodych osób, którą najczęściej spotkać można na podwórku przy zbiegu ulic Chopina i Armii Krajowej. Temat naszego mini projektu to Reportaż „Za co kochamy Ełk”. Będziemy przeprowadzali wywiady ze znanymi ełczanami. Odwiedzimy lokalne radio, redakcje gazety i telewizję, aby zapoznać się z tajnikami pracy dziennikarzy, zwłaszcza przeprowadzaniem wywiadów i przygotowaniem reportaży. Efektem końcowym naszego mini-projektu będzie prezentacja reportażu na oficjalnej gali projektu.

 IX. Grupa z okolic ulicy Wawelskiej

Pedagog - Anna Wielgat, Animator - Daniel Kryłowicz,

Nasz Mini- Projekt polega na stworzeniu świetlicy środowiskowej w lokalu przy ul. Słowackiego. Zamierzamy wspólnie z rodzinami odnowić pomieszczenie, w którym będzie znajdowała się świetlica oraz w ramach projektu wyposażyć je w niezbędny sprzęt oraz gry. Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym młodzi ludzie będą mogli spędzać swój wolny czas, rozwijać umiejętności i poszerzać zainteresowania oraz wspólnie się integrować. Otwarcie świetlicy planujemy na koniec sierpnia/początek września, przez kolejne dwa miesiące będziemy realizować w świetlicy program animacyjny dostosowany do naszych zainteresowań.

 X. Grupa z okolic ulicy Magazynowej i Kościuszki

Pedagog – Anna Sulewska, Animator – Jarek Andrzejewski

Tytuł naszego mini-projektu brzmi „Śpiewać każdy może i tworzyć też” i będzie polegał na stworzeniu utworu muzycznego o nas samych i o tym jak się żyje na ełckim podwórku. Najpierw wymyślimy nazwę naszego zespołu, spotkamy się z lokalnymi twórcami, ułożymy tekst do piosenki i nakręcimy videoklip, a na koniec odwiedzimy studio nagraniowe, w którym nasz utwór zostanie złożony w całość. Premiera teledysku odbędzie się na uroczystej gali końcowej w Ełckim Centrum Kultury .

 

Powyżej przedstawione mini-projekty są realizowane w ramach projektu „Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prezentacja wszystkich 10 mini-projektów odbędzie się w dniu 19 października br. w Ełckim Centrum Kultury.

 

 

 

unia

 

Człowiek - najlepsza inwestycja

Podstrona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.